הסל שלך

הסל שלך ריק

מדוע עורם של תינוקות כל כך עדין?

מדוע עורם של תינוקות כל כך עדין?

לעור התינוק מיוחסות לרוב תכונות של עור אידיאלי, כולנו רוצים עור "חלק כמו עור של תינוק", אולם מעבר לרכות ולגמישות, עורם של תינוקות עדיין ממשיך להתפתח בשנתיים הראשונות ולכן עדין, רגיש ופגיע יותר. איגדנו עבורכם את התופעות העוריות השכיחות ביותר בקרב תינוקות ומוצרים שנותנים פתרונות תומכים >>

לאחר לידה, נחשף עורו העדין של התינוק לראשונה להשפעות של טמפרטורה, מזג אוויר, כימיקלים המצויים בסבון, משחות ועוד. חשיפה למזהמים והיחס הגבוה בין שטח פני העור למשקל הנמוך של התינוק המגדיל את הסיכוי לאיבוד מים מהעור עלולים לגרום לתופעות עוריות במקומות שונים בגוף כגון יובש, גירוי, תפרחת חיתולים, אסטמה של העור ועוד.

אז מה הן התופעות השכיחות ביותר בעורם של תינוקות?
עור יבש אצל תינוקות יכול להופיע כמעט בכל מקום בגוף ועלול לגרום לגירוי ואי נעימות בעור. הוא נפוץ במיוחד בעונת החורף, בתנאים של אוויר קר ויבש וחימום הבית. לחות נמוכה עלולה לגרום לייבוש השכבה העליונה של העור בה מצויים מים וגורמי לחות טבעיים כמו שמנים וחומצות שומן. 

גורם נפוץ העלול לגרום לפריחה או גירוי בעור הפנים של התינוק, ספציפית באזור הפה, הוא ריור מוגבר. הפריחה בעור היא תופעה נורמלית לחלוטין ופשוט תוצאה של תינוק המזיל יותר ריר.

אחת התופעות השכיחות אשר מדירות שינה מהורים רבים המתמודדים עמה היא תפרחת החיתולים. תפרחת החיתולים נראית כפריחה אדומה באזורים המכוסים בחיתול. חיכוך חיתול רטוב על עורו העדין של התינוק הוא הסיבה הנפוצה ביותר לתפרחת חיתולים.

מה ניתן לעשות?
איגדנו עבורכם מספר מוצרים שנותנים פתרונות תומכים לתופעות השכיחות בעורם של תינוקות:

עור יבש – לחות והגנה על עורו העדין של התינוק עוזרים בשמירה על המחסום העורי וכך מגינים עליו מפני יובש, מזהמים סביבתיים ורכיבים העלולים לגרות את העור. 

מומלץ שלא לקלח את התינוק באופן תכוף מידי כיוון שזה עלול להסיר את השמנים הטבעיים מעורו של התינוק.

מומלץ למרוח קרם לחות פעמיים ביום. רצוי להשתמש במוצרים שפותחו במיוחד עבור תינוקות ועורם העדין ואינם מכילים רכיבים העשויים לגרות את עור התינוק. במוצרי מוסטלה לדוגמא, טיפוח עור התינוק עומד במרכז המחקר של החברה כבר 70 שנה.

קרם הגוף של מוסטלה, הינו קרם גוף המעשיר בלחות, מרכך ומגן על עורם העדין של התינוקות, בטוח לשימוש ובעל רכיב פטנט ייחודי: סוכר אבוקדו (Avocado Perseose) המחזק את שכבת ההגנה של העור.

פריחה וגירוי באזור הפה - הדרך הטובה ביותר למניעה וטיפול היא לשמור על אזור הפה נקי ויבש. זה יכול להיות מאוד מאתגר שכן ריור הוא חלק בלתי נפרד מ"השלב האוראלי" שמאופיין בגילאים אלו. חשוב לנגב את הרוק באופן תכוף, באמצעות מטלית בד רכה ועדינה כדי לספוג את הרוק לאורך היום, במטרה לשמור על האזור יבש. נקו את הפנים של התינוק לאחר ההאכלה, אל תשפשפו את אזור הפנים. 

חשוב להשתמש במוצץ ייחודי עם פתחים לזרימת אוויר, כדוגמת מוצץ NUK Space, שעוצב במיוחד לעור העדין של תינוקות. המוצץ בעל פתחים גדולים במיוחד לזרימת אוויר מקסימלית סביב הפה, מסייע לשמור על עור הפנים של התינוק יבש ונקי. המוצץ נוסה על ידי אימהות, 99% מהן ימליצו על המוצץ במיוחד לתינוקות בעלי עור רגיש*.

תפרחת חיתולים - על מנת להימנע מתופעת תפרחת החיתולים, מומלץ מאוד להקפיד על החלפת חיתול לעיתים קרובות וכמובן להחליף חיתול מיד כאשר הוא מלוכלך או רטוב. יש  להקפיד לשמור על האזור נקי ויבש ולא לשפשף את העור.

חשוב להימנע ממוצרים המכילים בישום העלולים לגרום לגירוי וכן כדאי לבדוק האם החיתול שאתם משתמשים בו נבדק דרמטולוגית לעור רגיש, על מנת להבטיח שאינו גורם גירוי לעור רגיש, כדוגמת חיתולי המותג בייביסיטר שנבדקו דרמטולוגית במעבדה מוכרת, בפיקוח רופא עור, ונמצאו מתאימים לעורם הרגיש של תינוקות.

לסיכום, הקפידו להשתמש במוצרים ייעודים ובטוחים לשימוש, המתאימים לעורם העדין של תינוקות וילדים ואשר מעניקים להם הגנה לטווח קצר וארוך. מומלץ לחפש מוצרים של חברות מובילות ומוכרות בארץ ובעולם, אשר מוצריהן אינם מכילים רכיבים העלולים לגרום לגירוי העור.

 

 

 

*מחקר שוק בלתי תלוי, 114 אימהות, גרמניה 2018

לכתבה הקודמת
לכתבה הבאה