ימים ראשונים עם תינוק חדש בבית

לקראת לידה? כל מה שאתם חייבים שיהיה לכם בבית לימים הראשונים עם תינוק חדש בבית . . .

בייביסיטר | 15.11.2021 | 1.5 קריאה
ימים ראשונים עם תינוק חדש בבית

יום הלידה מתקרב וההתרגשות בשיאה. אוספים מידע מחברים שיודעים, חושבים על הרגע הגדול, מסיימים לארגן את החדר ובטח גם שואלים את עצמכם: "מה שכחנו"? "על מה לא חשבנו?" יש לכם מספיק על הראש, אז הרשו לנו לעזור עם כל מה שאתם באמת צריכים לימים הראשונים בבית.


אז מה באמת חייבים לחדר התינוק?

בשבועות הראשונים ואולי אפילו בחודשים הראשונים, רבים מעדיפים שהתינוק יישן איתם בחדר והחדר שלו ישמש בעיקר להחתלה, מה שקונה עוד קצת זמן להתארגן על ריהוט מדויק וסידור החדר. 
שידת החתלה שתשמש גם כארון בגדים. חשוב לבחור שידה שתהיה נוחה מבחינת גובה ורוחב לכל מי שלוקח חלק בטיפול בתינוק. והיי, אנחנו לגמרי בעניין של סטייל אז בואו נדאג שהיא תתאים לעיצוב החדר. על גבי השידה ולצד משטח ההחתלה הספוגי נמליץ לשים קופסאות קטנות לסידור חיתולים, משטחי החתלה חד פעמיים ומגבונים – גישה מהירה זה שם הסיפור. במגירות העליונות רצוי למקם את האלכוהול לחיטוי הטבור, מספריים לציפורניים,  חיתולי טטרה, מקלות אוזניים לתינוקות, מד חום, ומשחת החתלה. טיפ מאיתנו: רצוי לקרוא על שיטת סידור הבגדים של מארי קונדו. אתם תודו לנו.


אז מה באמת חייבים לחדר שלכם?

עריסה/מיטת תינוק/מיטחברת. עריסה מתאימה לחודשים הראשונים כשבהמשך אפשר להעביר למיטת תינוק גדולה יותר. מיטחברת היא עריסה המתחברת למיטת ההורים וניתן לשכור אותה לשימוש. יש לוודא שהעריסה/מיטת תינוק/מיטחברת שרוכשים או משכירים עומדים בתווי תקן ישראליים. טיפ מאיתנו: לעיתים לינה במיטחברת  נמשכת גם 3-4 חודשים וממנה מעבירים למיטת תינוק מה שמייתר את השימוש בעריסה.


אז מה באמת חייבים לחדר האמבטיה?

אמבטיה וציוד נלווה. אמבט תינוק הוא מוצר עם חיי מדף ארוכים שלגמרי אפשר לקבל מחברים. במידה ולא מצאתם, אפשר להסתפק במוצר הבסיסי הנמכר בכל חנות מוצרי תינוקות. כן כדאי להצטייד גם במושב רחצה או כרית צפה שתעזור בתמיכת התינוק באמבטיה. שמן אמבט כגון בלנאום זה מוצר חובה בכל אמבטיה! טיפ מאיתנו: אפשר לרכוש מגבת עם קשירה מסביב לצוואר ההורה, כך שמוציאים את התינוק מהאמבטיה היישר לתוך המגבת והידיים פנויות לעטוף אותו בזריזות.


אז מה באמת חייבים לביגוד והחתלה?

חיתולים. 3 חבילות חיתולים כגון חיתולי ניו בורן של בייביסיטר שהינם בעלי טכנולוגיית Air Flow Technology™ להגנה על עורו של התינוק המתוק בעולם smiley טיפ מאיתנו: תוודאו שהחיתולים שאתם משתמשים בהם נבדקו דרמטולוגית לעור רגיש ושהם היפואלרגניים.

ביגוד. כדאי להכין חליפות אוברול, מכנסונים וגופיות אבל לא להשתגע. אנחנו יודעים, זה קשה. הבגדים הקטנים האלו כל כך מתוקים. אבל תינוקות גדלים מהר מאוד ואין דרך לדעת מה יהיה באמת קצב הצמיחה של התינוק. טיפ מאיתנו: חכו שנייה עם רכישת כל הקולקציה בחנות, זכרו שאתם צפויים לקבל מתנות ושוברים ואין כמו להעביר את חופשת הלידה בקניון.

 

אז מה באמת חייבים ליציאה מהבית?

עגלה ואבזור נלווה. העגלה תשמש אתכם הרבה שנים קדימה לכל הטיולים והנסיעות מחוץ לבית. כדאי לחשוב גם על ההמשך ולפיכך להתאים את העגלה לגילאים שונים (שכיבה וישיבה) כמו גם לבדוק את קלות הקיפול, המשקל ואם היא נכנסת  לבגאז'. רצוי לקנות תיק שיכיל את כל הציוד שצריך לקחת כשיוצאים מהבית (בינינו, צריך לקחת בערך את כל הבית). טיפ מאיתנו: מלבד התיק הגדול, ממליצים לכם לתלות על העגלה תיק נשיאה קטן שיכיל בתוכו את כל הדברים שצריך לשלוף כגון מספר חיתולים, מגבונים, משחת החתלה ומוצץ.

מושב בטיחות לרכב. כדאי לדעת, שלכל יצרן יש מועד תוקף אחר שנע בין 5-10 שנים, לכן אם קיבלתם מושב בטיחות מחברים/משפחה רצוי לבדוק את תוקפו.

לסיכום, זכרו שהכל מסתדר, ואם משהו ייחסר, תמיד יהיה מאיפה להשלים. הימים הראשונים מרגשים, מעייפים ומציפים רגשית. נסו ליהנות מהם ולתת לעצמכם את המקום לשמוח, לנוח ולטפוח לעצמכם על השכם. מזל טוב smiley